BU MEVSİMİN EN KALABALIK VE KEYİFLİ SPORU: TREKKING
0

Uzun ve dopdolu tatilleri geride bıraktık. Sonbahara hoş geldin derken spor içerikli yeni hobiler edinmenin tam zamanı. Aydınlık havaların sonlarını yaşadığımız şu günlerde ya kendinizi kapalı spor salonlarına atacaksınız ya da açık havaya çıkıp ciğerlerinizi oksijenle dolduracaksınız.

İş hayatının yoğun temposunda günlük egzersiz planı yapamayanlara keyifli bir önerimiz var. Bu hafta sonu; üzerinize rahat bir şeyler giyin ve kendinizi doğanın ve sağlığın kucağına bırakın.

Rotanızı  ve  Grubunuzu  Belirlediyseniz  Trekking  İçin  Bunları  Unutmayın!

  1. Yürüyüş ayakkabılarınızı ve çantanızı unutmayın. Çantanıza su, yağmurluk, yedek çorap ve giysi koyun.  Unutmayın  ki  doğayla  baş  başasınız  ve  yağan  yağmur  ya  da  bir  dere  geçişi  sizi tahmininizden çok daha fazla ıslatabilir.
  2. Üzerinize rahat şeyler giyin. Rahat edemeyeceğiniz kıyafetlerle uzun süre yürümek sizi sıkabilir.
  3. Gruptan kopmayın. Kimsenin sizi göremeyeceği şekilde farklı yollara sapmayın. Eğer gruptan kısa süreli ayrılacaksanız (Su içmek ya da çiçek toplamak gibi şeyler için) mutlaka gruptan bir kişiye bu durumu bildirin.
  4. Dere içinden ya da kaya üzerinde yürürken çok dikkatli olun.Dere içindeki taşlar yosun tuttuklarından kaygan olur. Yavaş̧ve emin adımlarla yürüyün. “Rahat ederim” düşüncesiyle altı düz spor ayakkabılardan kaçının. Altı girintili çıkıntılı ve kaymayan yürüyüş ayakkabılarını tercih edin.
  5. Çantanızda aşırı yükten kaçının. Yürüyüş uzun olduğundan aşırı yüksizi normalden daha fazla yoracaktır.

Leave a Comment

0

TOP

X