HAYAL ETTİĞİNİZ VÜCUDA KAVUŞUN
0

Kum saati gibi bir vücudunuz olmasını ne kadar da çok isterdiniz değil mi? Genellikle kadınların belleri, kalçalarına göre daha incedir. Yani aslında birçoğumuz, kum saati gibi görünen bir vücuda sahip olabiliriz. Genlerimiz, vücut tipimizi belirler ve bunu tamamen değiştirmemiz imkansızdır fakat belirli egzersizlerle vücudunuzu şekle sokabilir ve vücudunuza daha dengeli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Günümüzde moda ve medya endüstrisi, kadınların “nasıl görünmesi gerektiğini” belirlemektedir. Fakat gerçek güzellik asla değişmez. Unutmayın, gerçek ve kalıcı güzellik, sağlıktan gelir. Uzun vadede sağlıklı ve formdaysanız, moda ne olursa olsun, güzel olacaksınız!

Fiziğinizi güçlendirmek için kendinize zaman ayırın.İşte belinizi inceltmenize, kalça ve bacaklarınızı sıkılaştırmanıza yardımcı olacak günlük egzersiz programı:

Pazartesi

30 dakika eğimli yüzeyde koşu ya da yürüyüşNedeni: Eğimli yüzeyde koşmak ya da yürümek, kalça ve arka bacaklarınız için ağırlık çalışmak gibidir, bu bölgeleri toplar ve sıkılaştırır. Kardiyovasküler egzersiz olduğu için de, yağ yakmanızı sağlayacaktır.

Salı

Squat, lunge, mountain climber (dağcı egzersizi) ve step up egzersizleriHer hareketi 15 kez 4’er set halinde yapın. Zamanla elinize su şişeleri ya da dambıl alıp hareketleri bu ağırlıklarla yapın.Nedeni: Güçlü bacak kaslarına, hayal ettiğiniz fit ve sıkı vücuda sahip olmanıza yardım edecek.

Çarşamba

Dinlenme ve esneme günüNedeni: Dinlenme, egzersiz kadar önemlidir.Bu süreçte vücudunuz kendi kendini onarır. Dinlenme günlerinde esneme hareketleri yapmanız ise ağrıyan kaslarınızı rahatlatacaktır.

Perşembe

Interval Antrenman Dizleri karna çekme, şınav, mekik, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama, ip atlama. Her bir hareketisırayla  45  saniye  boyunca  yapın  ve  15  saniye  dinlenin.  Bunu  30  dakika  boyunca tekrarlayın.Nedeni: Interval antrenman, kısa sürede yağ yakıp sonuç almak için muhteşem bir yoldur.

Cuma

Aktif Dinlenme GünüBisiklete binin, yüzün ya da yürüyüş yapın. Yavaş hızda 1 saat boyunca spor yapın.Nedeni: Programıma eğlenceli aktiviteler eklemeyi çok seviyorum. Sabit egzersizler, yağ yakmanıza destek olur ve hem eğlenceli hem de sağlıklı bir aktiviteyle, stres atmanıza yardımcı olur.

Cumartesi

Yoğun Antrenman GünüCumartesi günü yoğun spor yapın ve kendinizi, bir hafta önceki antrenmanınızdan daha fazlasını yapmak için zorlayın.Nedeni: Bu tür egzersizler, karın bölgenizi sıkılaştıracak ve bacak kaslarınızı güçlendirecektir.

Pazar

DinlenmeBu egzersiz programını, dengeli beslenme ile destekleyerek 6 hafta boyunca uygulayın. Kısa zamanda dengeli, sıkı ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız. Zaman zaman zor gelebilir ama sıkı ve sağlıklı vücudu, kolay yolla elde edemeyeceğinizi unutmamanız lazım. Sağlığınıza her zaman öncelik verin, güzellik sağlıktan gelir!

Samantha Clayton

Herbalife Global Fitness Eğitimi Direktörü

Leave a Comment

0

TOP

X